Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Szokujące dane dotyczące pijanych kierowców w Birmingham
Szokujące dane dotyczące pijanych kierowców w Birmingham
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Birmingham jest jednym z najgorszych w Wielkiej Brytanii miejsc pod względem liczby kierowców przyłapanych na nie przestrzeganiu przepisów zabraniających prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwym.

Na obszarze obejmującym kod pocztowy zaczynający się na literę B przyłapano 12796 kierowców łamiących przepisy dotyczące jazdy w stanie nietrzeźwym. Oznacza to, że jeden na 84 kierowców w każdej strefie opatrzonych literą B był pijany.

Tylko jedna część West Midlands osiągnęła gorszy rezultat - to WV w Wolverhampton, która ma wyższą proporcję, tam  jeden na 74 kierowców w każdej strefie opatrzonych literami WV był pijany

Dodatkowo, według statystyk zebranych przez Driving and Vehicle Licensing Agency (DVLA), na łamaniu przepisów zakazujących jazdy po pijanemu przyłapywano też osoby, które nie mogły legalnie prowadzić pojazdów oraz ludzi posiadających zagraniczne prawa jazdy. Zatem w sumie w regionie West Midlands złapano 20811 nietrzeźwych kierowców.

W zależności od skali przewinienia, adnotacja w prawie jazdy pozostaje wpisana w dokumencie na okres od czterech do jedenastu lat. W ramach kary, oprócz przyznania punktów karnych, kierowcy może zostać odebrane prawo jazdy. Może mu również grozić więzienie.

Najbardziej aktualne dane dotyczące wypadków z udziałem pijanych kierowców w 2015 roku, pokazują, że na brytyjskich drogach zginęło wtedy dwieście osób.
czwartek, 04 stycznia 2018 11:18
 Czytaj poprzedni artykuł:
Brutalny atak w punkcie bukmacherskim w Handsworth - mężczyzna nie przeżył
  Czytaj następny artykuł:
Rosną koszty tankowania samochodów - ceny na stacjach najwyższe od 2014 roku