Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Wypadki na ruchliwych trasach w West Midlands - korki na M5, M42 i Aston Expressway
Wypadki na ruchliwych trasach w West Midlands - korki na M5, M42 i Aston Expressway
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Środowy poranek był ciężki dla kierowców podróżujących po West Midlands. Dwie główne drogi zostały zablokowane, przez co utworzyły się spore korki.

Dwa pasy drogi A38(M) Aston Expressway prowadzące w kierunku centrum Birmingham zostały zamknięte ze względu na awarię. Dotknięty problemami odcinek rozciągał się od M6 Spaghetti Junction do Park Circus i Dartmouth Circus. Ruch na tej trasie był dość spory, więc i powstałe opóźnienia były duże.

Drugi incydent wydarzył się na M5 w West Bromwich. Na autostradzie zderzyły się ze sobą dwie ciężarówki. Wypadek przyczynił się do utworzenia się korków.

Kolizja miała miejsce na pasie wjazdowym przy węźle pierwszym na prowadzącej na północ nitce M5. Żaden z kierowców nie został uwięziony, ale wezwano straż pożarną, która ma uprzątnąć skutki wypadku. Ze względu na to, że zderzenie nastąpiło na wjeździe, inne samochody nie mogły wjechać na autostradę.

Kolejki utworzyły się na wszystkich dojazdach, a zatory powstały na odcinku od A41 Black Country New Road do B4149 New Swan Lane (Swan Roundabout).

Zapowiadano, że opóźnienia będą trwały przez cały poranek, ponieważ przed otwarciem drogi konieczne było naprawienie bariery.

Z nieznanych jeszcze przyczyn zablokowany jest też południowy pas na M42 między zjazdem 6 w pobliżu lotniska w Birmingham i 5 w Solihull
środa, 10 stycznia 2018 09:57
 Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna zaatakowany maczetą w biały dzień w Hodge Hill
  Czytaj następny artykuł:
Uwaga! Grypa australijska w Birmingham - śmiertelny wirus rozprzestrzenia się w mieście