Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Carillion - druga największa firma budowlana w UK ogłosiła bankructwo
Carillion - druga największa firma budowlana w UK ogłosiła bankructwo
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Druga co do wielkości brytyjska grupa budowlana, zatrudniająca na całym świecie 43 tys. pracowników, ma zostać zlikwidowana.

Rozmowy między spółką, wierzycielami i brytyjskim rządem nie zakończyły się porozumieniem. Rząd ustalił jedynie, że zapewni finansowanie usług publicznych świadczonych przez Carillion. Spółka z siedzibą w Wolverhampton jest kluczowym wykonawcą rządowych projektów - ma kontrakty na prace kolejowe, w tym budowę tunelu szybkiej prędkości HS2, zajmuje się też pracami budowlanymi w szkołach, więzieniach i dla NHS, brytyjskiej służby zdrowia.

Obecnie jest w trakcie prac m.in. nad projektem Paradise w centrum Birmingham, wartym 700 mln funtów. Zarządza również pracami serwisowymi w 50 tys. domów dla Ministerstwa Obrony. Wciąż nie wiadomo ilu z 20 tys. ludzi, zatrudnionych przez Carillion w Wielkiej Brytanii, straci pracę. Niektóre z kontraktów koncernu przejmą inne firmy.

Prezes Carillion, Philip Green przyznał, że to bardzo smutny dzień dla firmy, jej pracowników, dostawców i klientów, którym służono przez wiele lat. Największy żal towarzyszy kierownictwu w związku z brakiem możliwości finansowego zabezpieczenia obecnego planu biznesowego, stąd decyzja o likwidacji.
wtorek, 16 stycznia 2018 21:24
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wyścigi samochodowe powrócą do Birmingham? Miasto może zostać gospodarzem Formuły E
  Czytaj następny artykuł:
19-latek ugodzony nożem przy Coventry Road