Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Mieszkańcy Midlands wśród najbardziej narażonych na utratę pracy na rzecz robotów
Mieszkańcy Midlands wśród najbardziej narażonych na utratę pracy na rzecz robotów
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Pracownicy w północnej Anglii oraz regionie Midlands są najbardziej narażeni na utratę zatrudnienia na rzecz robotów - dowiadujemy się z najnowszego raportu na ten temat.

Centre for Cities szacuje, że do 2030 roku w dziewięciu obszarach kraju ponad trzy czwarte zatrudnionych może zostać zastąpionych przez roboty oraz sztuczną inteligencję. Szczególnie narażeni są na to pracownicy sklepów, magazynów oraz sektora administracji.

Rząd poinformował, że zobowiązał się do udzielenia pomocy ludziom, nad którymi wisi widmo utraty pracy. Stanie się to poprzez stworzenie krajowego programu ułatwiającego zmianę kwalifikacji. Dodatkowo władze podkreśliły, że w krajach o podobnej liczbie ludności, jak Wielka Brytania rozwój sztucznej inteligencji pomoże w zwiększeniu liczby etatów o 80 tys. netto rocznie.

Centre for Cities twierdzi, że w okresie najbliższych dwunastu lat ze względu na coraz powszechniejsze wykorzystywanie maszyn i sztucznej inteligencji, pracę może stracić ponad trzy miliony mieszkańców UK.
poniedziałek, 29 stycznia 2018 08:24
 Czytaj poprzedni artykuł:
Strzały na ulicy w Erdington - na miejsce wezwano policję
  Czytaj następny artykuł:
W ataku przy użyciu koktajlu Mołotowa zniszczono cukiernię w Walsall