Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands West Midlands, które opowiadało się za brexitem, najbardziej ucierpi z jego powodu
West Midlands, które opowiadało się za brexitem, najbardziej ucierpi z jego powodu
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Te regiony Wielkiej Brytanii, które najmocniej opowiadały się za wyjściem z Unii Europejskiej, najbardziej ucierpią z powodu brexitu - wynika z prognoz stworzonych na zlecenie rządu.

Oszacowania pokazują, że północno-wschodnia część Anglii oraz region West Midlands, czyli obszary zamieszkane w większości przez zwolenników odłączenia się od Brukseli, po brexicie doświadczą największego spowolnienia gospodarczego.

Najmniejsze straty odniesie prounijny Londyn. Tam wzrost gospodarczy zwolni o 1-2,5 proc. Z kolei gospodarka w północno-wschodnich obszarach Anglii doświadczy spowolnienia na poziomie 11 proc., jeśli sprawdzi się preferowany przez rząd scenariusz zawarcia umowy o wolnym handlu z Unią Europejską. Natomiast opuszczenie Unii bez zawarcia traktatu handlowego oznacza jeszcze większy cios - na poziomie 16 proc. Pozostanie w strefie wolnego handlu jest zdecydowanie najlepszą opcją, bo region doświadczy zaledwie trzyprocentowego spowolnienia.

Jeśli Wielka Brytania zawrze umowę handlową z Unią, gospodarka West Midlands spowolni o 8 proc. Brak takiego porozumienia będzie skutkował spowolnieniem na poziomie 13 proc.
czwartek, 08 lutego 2018 13:39
 Czytaj poprzedni artykuł:
18-letnia Polka zginęła potrącona przez ciężarówkę prowadzoną przez Polaka.
  Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna ugodzony nożem na jednej z ulic w Digbeth