Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands 18-letnia Polka zginęła potrącona przez ciężarówkę prowadzoną przez Polaka.
18-letnia Polka zginęła potrącona przez ciężarówkę prowadzoną przez Polaka.
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Nastoletnia Polka, która jadąc na rowerze zginęła pod kołami ciężarówki, miała w uszach słuchawki - wynika z ustaleń poczynionych w trakcie przesłuchania w tej sprawie.

18-letnia Olivia Wojciechowska nie wcisnęła guzika zmieniającego światła na przejściu i przypadkowo wjechała pod koła ciężarówki, która właśnie skręciła w ulicę. Dziewczyna została uderzona przez kabinę pojazdu, a następnie wciągnięta pod jego koła. 18-latka doznała śmiertelnych obrażeń. Zmarła w szpitalu dzień po tragedii.

Funkcjonariusze znaleźli na miejscu wypadku przy Eccles Old Road w Salford w hrabstwie Greater Manchester zniszczone słuchawki, ale nie wiedzieli, czy Olivia miała je na sobie w momencie zdarzenia.

Kierowcą feralnej ciężarówki był Krzysztof Charewicz. W wyniku przeprowadzonego śledztwa całkowicie oczyszczono go z wszelkiej winy. Ustalono, że jechał bardzo wolno - zaledwie 5 mil na godzinę - i nie był w stanie ani zauważyć dziewczyny, ani odpowiednio wcześnie zahamować.

W trakcie przesłuchania, które odbyło się w Boltonie, poinformowano, że do wypadku doszło 1 września zeszłego roku po tym, jak Olivia wyszła ze Smiths Restaurant w Eccles, gdzie pracowała, jako kelnerka.
piątek, 09 lutego 2018 07:06
 Czytaj poprzedni artykuł:
Uzbrojony napastnik zaatakował i ciężko ranił mężczyznę w salonie fryzjerskim
  Czytaj następny artykuł:
West Midlands, które opowiadało się za brexitem, najbardziej ucierpi z jego powodu