Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Drogowcy będą wymieniać nawierzchnię na M6 - kierowców czekają utrudnienia
Drogowcy będą wymieniać nawierzchnię na M6 - kierowców czekają utrudnienia
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Cierpliwość kierowców po raz kolejny zostanie wystawiona na próbę, bowiem jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się nocne prace drogowe na autostradzie M6.

Tegoroczna zima jest jedną z najbardziej wilgotnych w historii, w związku z tym Highways England będzie wymieniać nawierzchnię na autostradzie w pobliżu zjazdu siódmego do Great Barr. Prace rozpoczną się dziś wieczorem od nocnego zamknięcia północnej nitki autostrady pomiędzy zjazdem szóstym przy Spaghetti Junction, a ósmym - gdzie M6 łączy się z M5.

Drogowcy zaplanowali także zamknięcie niektórych pasów i ograniczenie na nich dozwolonej prędkości do 40 mph. Północna nitka M6 pomiędzy zjazdami szóstym i ósmym będzie zamknięta w środową i czwartkową noc - w tym czasie instalowany tam będzie system zarządzania ruchem. Również w piątek w nocy oba pasy na tym odcinku będą nieprzejezdne, natomiast w piątek w dzień funkcjonować tam będą trzy wąskie pasy ruchu.

Z kolei w sobotę i niedzielę (24-25 lutego) zamknięty zostanie odcinek pomiędzy zjazdami siódmym i ósmym, aby od poniedziałku od godziny 6:00 mogły tam funkcjonować trzy węższe pasy ruchu. Remont potrwa do 4 marca.
środa, 21 lutego 2018 06:50
 Czytaj poprzedni artykuł:
Met Office ostrzega: w następnym tygodniu w Birmingham mróz i opady śniegu
  Czytaj następny artykuł:
12-latka walczyła ze złodziejem telefonu