Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Mężczyzna i kobieta oskarżeni o zabicie dwójki dzieci poprzez niebezpieczną jazdę
Mężczyzna i kobieta oskarżeni o zabicie dwójki dzieci poprzez niebezpieczną jazdę
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   

W sobotę rano przed sądem stanęli kobieta i mężczyzna oskarżeni o spowodowanie śmierci małego dziecka i jego sześcioletniego brata. Do zgonów przyczyniła się niebezpieczna jazda.

53-letni Robert Brown oraz 41-letnia Gwendoline Harrison stanęli przed Coventry Magistrates’ Court. Oboje usłyszeli po dwa zarzuty w związku ze śmiercią dzieci. Na tym etapie nie wymagano od nich, aby określili, czy przyznają się do winy, czy nie.

Zamieszkały przy Attwood Crescent w Wyken w Coventry Brown został również oskarżony o jazdę bez prawa jazdy i ubezpieczenia. Z kolei Harrison z Triumph Close w Wyken usłyszała dodatkowo zarzut napaści. Wcześniej policja podawała że kierowca znajdował się pod wpływałem alkoholu jednak nie postawiono żadnych oskarżeń w tej sprawie.

Dwaj bracia zabici w wypadku w Coventry to Casper i Corey Platt-May. Dzieci szły wraz z rodziną do parku, gdy uderzył w nie czarny Ford Focus.

Do wypadku doszło przy skrzyżowaniu MacDonald Road i Longfellow Road w Stoke, tuż po 14.00 w czwartek.

Obaj chłopcy zostali zabrani do szpitala gdzie niestety zmarli. Najpierw zmarł dwuletni chłopiec niedługo potem brytyjskie media doniosły o tym ze jego 6-letni brat też umarł. Ich matka nie odniosła żadnych obrażeń.

Czarny Ford Focus z wgniecioną maską i aktywowanymi poduszkami powietrznymi został porzucony na pobliskiej drodze Hipswell Highway.

Sprawcy, próbowali uciekać ale zostali złapani przez świadków wypadku.

Sad wyznaczył kolejną rozprawę na 22 marca.
poniedziałek, 26 lutego 2018 08:20
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wybuch w polskim sklepie w Leicester - nie żyją cztery osoby
  Czytaj następny artykuł:
W Birmingham będzie zimno i śnieżnie - Met Office ogłasza bursztynowe ostrzeżenie