Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Policja wykryła plantację marihuany, bo na dachu budynku nie było śniegu
Policja wykryła plantację marihuany, bo na dachu budynku nie było śniegu
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Policja zrobiła nalot na jeden z domów zlokalizowanych w Brierley Hill i odkryła w nim plantację marihuany o wartości rynkowej wynoszącej 100 tys. funtów.

W niedzielę 4 marca funkcjonariusze przeszukali dom w Fairgreen Gardens. W budynku znaleźli 34 rośliny marihuany oraz sprzęt do hydroponiki ukryty na poddaszu. W związku z odkryciem zatrzymano 37-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o uprawianie narkotyku klasy B.

O sprawie na Twitterze napisał inspektor Barton, który jest inspektorem w okręgu Dudley West. Jego wpis brzmiał: „Śnieżna pogoda jest znakomitym prezentem dla nieruchomości, w których uprawiana jest marihuana. Z tego domu dochodził charakterystyczny zapach, a na jego dachu nie było śniegu”.

West Midlands Police poinformowała, że informacje od mieszkańców doprowadziły ich do nieruchomości z tajemniczo oczyszczonym ze śniegu dachem.

Taki sposób walki z nielegalnymi uprawami konopi indyjskich jest stosowany przez holenderską policję w zimie i było o nim bardzo głośno w mediach dzięki jednemu zdjęciu.Policjanci sprawdzają, które dachy domów są pozbawione śniegu, choć wokół jest go sporo. Cieplejszy dach może wskazywać na to, że pod nim kryje się plantacja tych ciepłolubnych roślinek.
poniedziałek, 05 marca 2018 07:46
 Czytaj poprzedni artykuł:
31-latek zamordowany w domu w Erdington
  Czytaj następny artykuł:
Jaguar zaprezentował nowe elektryczne auto