Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Popękane rury przyczyną problemów z dostawą wody w Birmingham i Black Country
Popękane rury przyczyną problemów z dostawą wody w Birmingham i Black Country
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
„Bestia ze wschodu”, która przyniosła do Wielkiej Brytanii zimę, wycofuje się, ale to nie koniec problemów. Odwilż sprawiła, że wystąpiły awarie sieci wodociągowej w Birmingham i Black Country.

W miniony weekend mieszkańcy regionu zmagali się z problemami w dostawach wody. Pęknięte rury sprawiały, że wody nie było wcale lub jej ciśnienie było małe.

Niektóre szkoły pozostają zamknięte, a firma Severn Trent Water poinformowała, że zanotowany wzrost zgłoszeń dotyczących awarii wodociągów wyniósł niemal 4 tys. proc. Pojawiły się ostrzeżenia, że utrudnienia nadal mogą być odczuwalne w poniedziałek rano, gdy zapotrzebowanie jest największe.

Severn Trent Water tłumaczy, że szybka odwilż sprawiła, że firma otrzymała bezprecedensową liczbę wezwań dotyczących pękniętych rur. Gdy woda zamarza w rurze, sprawia, że ona się poszerza, ciśnienie rośnie, a w efekcie materiał pęka. Kiedy następuje wzrost temperatur, woda zaczyna przeciekać. Sieć staje się przeciążona, co sprawia, że w pewnej jej części występuje niższe ciśnienie lub czasowe zakłócenia w dostawach, tak jak to miało miejsce w niedzielny wieczór.
poniedziałek, 05 marca 2018 09:28
 

TAGI: rury, zima, woda


Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjskie supermarkety nie będą sprzedawać napojów energetycznych dzieciom
  Czytaj następny artykuł:
31-latek zamordowany w domu w Erdington