Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Jaguar Land Rover i Cadbury wstrzymują produkcję w związku z zakłóceniami w dostawach wody
Jaguar Land Rover i Cadbury wstrzymują produkcję w związku z zakłóceniami w dostawach wody
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Jaguar Land Rover wstrzymał produkcję w swoich fabrykach w Wielkiej Brytanii w związku z zakłóceniami w dostawach wody.

Koncern samochodowy zgodził się tymczasowo wstrzymać produkcję w dwóch fabrykach na terenie West Midlands, aby zdjąć presję z sieci wodociągowej w regionie. Zakład w Solihull został zamknięty w poniedziałkowy wieczór, natomiast ten w Castle Bromwich będzie nieczynny od wtorku.

Rzeczniczka prasowa poinformowała, że sytuacja będzie uważnie monitorowana, ale nie może powiedzieć, kiedy fabryki zostaną ponownie otwarte. W Solihull pracuje 10 tys. osób, a w Castle Bromwich prawie 3 tys.

Również Cadbury potwierdził, że w związku z odczuwalnym w całym kraju niedostatkiem wody, tymczasowo wstrzymano produkcję słodyczy. Po tym, jak Severn Trent Water ogłosiło, że będzie musiało odciąć dostawy wody, firma Cadbury zdecydowała o wstrzymaniu pracy w fabryce w Bournville.

Severn Trent Water tłumaczy, że szybka odwilż sprawiła, że firma otrzymała bezprecedensową liczbę wezwań dotyczących pękniętych rur. Gdy woda zamarza w rurze, sprawia, że ona się poszerza, ciśnienie rośnie, a w efekcie materiał pęka.

Kiedy następuje wzrost temperatur, woda zaczyna przeciekać. Sieć staje się przeciążona, co sprawia, że w pewnej jej części występuje niższe ciśnienie lub czasowe zakłócenia w dostawach.

Dodano: 06.03.2018 09:07
Sytuacja została rozwiązana i że firmy są stanie normalnie korzystać z wody
wtorek, 06 marca 2018 05:34
 Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjczyk chciał zabić 12-letnią muzułmankę i jej matkę, żeby „oddać ojczyźnie przysługę”.
  Czytaj następny artykuł:
Trzy osoby oskarżone o spowodowanie wybuchu w Żabce w Leicester stanęły dziś przed sądem?>