Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Rodzice tragiczne zmarłej 3-latki domagają się zmian prawa, aby ograniczyć liczbę wypadków drogowych
Rodzice tragiczne zmarłej 3-latki domagają się zmian prawa, aby ograniczyć liczbę wypadków drogowych
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Poppy-Arabella Clarke i jej mama Rachel Clarke

Rodzice trzyletniej Poppy-Arabella Clarke zabitej w Sutton Coldfield przez emeryta, który nie powinien jeździć samochodem, domagają się zmiany prawa, aby ograniczyć liczbę wypadków drogowych - podaje Birmingham Live.

6 lipca 2016 r. trzylatka jechała na rowerku i wraz z matką przekraczała przejście na Chester Road, gdy obie zostały uderzone przez auto marki VW Passat.

Przechodziły w oznaczonym miejscu na zielonym świetle. Poszkodowane odwieziono do szpitala, ale lekarzom nie udało się uratować życia dziecka. Matka dziewczynki została poważnie ranna.

Podczas śledztwa policja odkryła, że 72-letni kierowca kilka tygodni wcześniej był u okulisty, który powiedział mu, że jego wzrok się znacznie pogorszył i nie powinien prowadzić samochodu, nawet jeśli będzie nosił okulary.

Kiedy doszło do wypadku nie miał okularów, a policjantom powiedział, że nie widział czerwonego światła ani samego przejścia.
Kwiaty na miejscu tragedii na Chester Road

Za spowodowanie wypadku, w którym zginęła 3-letnia Poppy-Arabella Rose Clarke sąd skazał 72-letniego Johna Place z Sutton Coldfield na 4 lata więzienia.

We wtorek rodzice Poppy rozpoczęli kampanię mającą na celu doprowadzenie do zmiany prawa.

Obecnie lekarze nie muszą zgłaszać kierowców, którzy nie powinni prowadzić samochodu.

Według rodziców prawo powinno być zmienione tak aby lekarze mieli prawny obowiązek zgłaszania, kierowców, którzy nie powinni prowadzić samochodu.

Ojciec zmarłej dziewczynki, Phil Clarke, powiedział, że jeśli by obowiązywały takie zasady to jego córka by wciąż żyła.

W badaniach zleconych przez firmę prawniczą stwierdzono, że 82 procent respondentów uznało, że lekarze powinni mieć prawny obowiązek zgłaszania kierowców, którzy nie są w stanie prowadzić samochodu.
wtorek, 22 maja 2018 08:16
 Czytaj poprzedni artykuł:
W ostatnich dniach, piloci lądujący w Birmingham byli wielokrotnie oślepiani laserem
  Czytaj następny artykuł:
"Jeśli nie chcesz być ze mną, nie będziesz z nikim" - trwa proces Polaka oskarżonego o morderstwo żony