Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands W ostatnich dniach, piloci lądujący w Birmingham byli wielokrotnie oślepiani laserem
W ostatnich dniach, piloci lądujący w Birmingham byli wielokrotnie oślepiani laserem
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Policja ściga przestępców, którzy oślepiali laserami pilotów przylatujących na lotnisko w Birmingham.

W ciągu ostatnich kilku dni nastąpił szereg niepokojących zdarzeń w których, ktoś kierował wiązki laserowe na samoloty lądujące na lotnisku między godziną 21 a północą.

Przestępcy prawdopodobnie pochodzący z rejonu Sheldon / Yardley, kierowali laserowe urządzenia na samoloty podchodzące do lądowania.

Policja określiła te ataki jako "poważne" i "bardzo niebezpieczne". Oślepienia laserem są dezorientujące dla pilotów i mogą spowodować utratę kontroli nad samolotem.

Jest to poważe zagrożenie dla bezpieczeństwa pasażerów i załogi maszyny oraz dla osób mieszkających w pobliżu portu lotniczego.

Jest to też przestępstwo i policja ostrzega, że przestępcy, którzy świecą laserami w samoloty będą musieli stawić czoła wyrokowi więzienia. Policja apeluje też, aby każdy kto zauważy laser wycelowany w stronę samolotu, zgłaszał ten przypadek policji.

Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje na temat tych zajść proszony jest o kontakt z policją pod numerem 101 lub anonimowo za pomocą Crimestoppers 08000 555 111.
wtorek, 22 maja 2018 11:09
 Czytaj poprzedni artykuł:
Video: Wyskoczył za krzaków i zamachnął się kijem na rowerzystę jadącego kanałem w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Rodzice tragiczne zmarłej 3-latki domagają się zmian prawa, aby ograniczyć liczbę wypadków drogowych