Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Matka z Birmingham skazana o zmuszenie 17-letniej córki do małżeństwa w Pakistanie
Matka z Birmingham skazana o zmuszenie 17-letniej córki do małżeństwa w Pakistanie
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Kobieta, która oszukała 17-letnią córkę, aby odbyła podróż do Pakistanu gdzie zmusiła ją do ślubu, została skazana przez Birmingham Crown Court.

Na rozprawie sądowej ujawniono że już w wieku 13 lat córka została zabrana po raz pierwszy do Pakistanu, gdzie poznała swojego przyszłego 29 letniego męża. Wtedy 13 letnia dziewczynka zaszła z nim w ciąże, która później została usunięta.

W 2016 roku matka ponownie zabrała córkę do Pakistanu. Córka myślała, że wybiera się na rodzinne wakacje, jednak na miejscu została zmuszona do zawarcia zaaranżowanego związku małżeńskiego.

Prokuratorzy twierdzili, że oskarżona zmusiła dziewczynę do poślubienia mężczyzny wbrew jej woli - grożąc jej Czarną Magią, jeśli komuś o tym powie.

Oskarżona, po ślubie zostawiła córkę w Pakistanie i wróciła do Wielkiej Brytanii, jednak córce udało się nawiązać kontakt z rodziną i przyjaciółmi z UK, którzy poinformowali władze.

Matka, której danych ze względów prawnych nie można ujawnić została oskarżona o zmuszanie do małżeństwa, krzywoprzysięstwo i utrudnianie śledztwa.

Kobieta odrzucała wszystkie zarzuty i twierdziła że jej córka sama chciała zawrzeć związek małżeński i zamieszkać z mężem w Pakistanie.

Po dwutygodniowej rozprawie w sądzie koronnym w Birmingham matka została uznana za winną zmuszenia córki do zawarcia małżeństwa i krzywoprzysięstwa.

Została natomiast oczyszczona z zarzutu utrudniania śledztwa.

Dziś Birmingham Crown Court skazał kobietę na cztery i poł roku więzienia.
środa, 23 maja 2018 12:08
 Czytaj poprzedni artykuł:
Polakom z West Bromwich skradziono motor
  Czytaj następny artykuł:
Polak z Birmingham zginął spadając z klifu do morza – pomóżmy jego rodzinie!


Ankieta

Czy uważasz, że 11 grudnia parlament brytyjski poprze umowę w sprawie brexitu?