Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Donald Trump i Kim Dzong Un spotkali się w Singapurze
Donald Trump i Kim Dzong Un spotkali się w Singapurze
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Donald Trump i Kim Dzong Un spotkali się w Singapurze. Po uściśnięciu dłoni i rozmowie w cztery oczy, prezydent USA i przywódca Korei Północnej zasiedli do negocjacji w towarzystwie członków obu delegacji.

Przed rozpoczęciem rozmów przywódcy USA i Korei Północnej spotkali się z dziennikarzami.

- Przed nami wspaniała dyskusja. Nie mam wątpliwości, że będziemy mieli świetne relacje - podkreślił Trump. Kim Dzong Un dodał, że niełatwo było doprowadzić do spotkania z powodu wielu uprzedzeń. - Ale pokonaliśmy je i jesteśmy tutaj - odparł.

Teraz przywódcy prowadzą rozmowy w towarzystwie obu delegacji. Głównym tematem rozmów jest denuklearyzacja Korei Północnej i perspektywa nawiązania przyjaznych relacji.

Donald Trump wyraził przekonanie, że wspólnie osiągną sukces. Przywódca Korei Północnej zgodził się i dodał, że jest gotowy na "tę wspaniałą pracę".

Po rozmowach w towarzystwie delegacji przywódcy usiedli do wspólnego lunchu. Obok Trumpa i Kima, do stołu zasiedli m.in. sekretarz stanu USA Mike Pompeo, doradca Trumpa ds. bezpieczeństwa John Bolton i wysoki rangą północnokoreański urzędnik Kim Jung Czol, uznawany za prawą rękę Kim Dzong Una.Źródło:x-news
wtorek, 12 czerwca 2018 07:20
 Czytaj poprzedni artykuł:
Dziecko ranne w wypadku 4 samochodów w Walsall
  Czytaj następny artykuł:
Jaguar Land Rover przeniesie produkcję Discovery do Słowacji - zagrożone setki miejsc pracy