Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Niska, jakość powietrza w Birmingham przyczynia się do śmierci około 900 osób rocznie
Niska, jakość powietrza w Birmingham przyczynia się do śmierci około 900 osób rocznie
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Niska, jakość powietrza w Birmingham przyczynia się do przedwczesnej śmierci około 900 osób rocznie, szczególnie zagrożone są dzieci.

Głównym winowajcą jest dwutlenek azotu i pyły PM2.5 wytwarzane przez samochody i ciężarówki, co sprawia, że centrum miasta i główne trasy są najbardziej zanieczyszczonymi obszarami w mieście.

West Midlands znajduje się wśród regionów, w których poziom dwutlenku azotu znacznie przekracza dozwolony limit. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że zarówno one, jak i ich dzieci wdychają bardzo mocno zanieczyszczone powietrze.

W regionie krzyżuje się wiele autostrad i dróg dwupasmowych, a setki tysięcy samochodów z silnikami diesla produkują ogromne ilości dwutlenku azotu. Z rządowych danych wynika, że zanieczyszczone powietrze w całym regionie West Midlands jest odpowiedzialne za 3 tys. zgonów rocznie, a w 2015 roku Birmingham było jednym z pięciu miast – obok Leeds, Derby, Nottingham i Southampton, które dostały polecenie wprowadzenia stref czystego powietrza. Założenie to ma zostać zrealizowane do 2020 roku.

W regionie znajduje się pięć z dziesięciu miejsc, w których dzieci w wieku przedszkolnym są najbardziej narażone na wdychanie dwutlenku azotu. Jednak pomimo tego ponurego obrazu, wśród ludzi zamieszkujących te obszary świadomość zagrożenia wydaje się być niewielka lub żadna.

W Birmingham 38 przedszkoli oraz 30 szkół znajduje się w odległości 150 metrów od dróg, na których poziom dwutlenku azotu jest wyższy niż dozwolony limit. Z dziesięciu najbardziej narażonych przedszkoli żadne nie zdawało sobie sprawy z tego, że istnieje jakiś problem.
poniedziałek, 18 czerwca 2018 11:55
 Czytaj poprzedni artykuł:
16-letni chłopak dźgnięty nożem w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Awaryjne lądowanie samolotu Norweigan Airlines w Birmingham