Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tajemniczy tunel w Birmingham. Mało kto wie o jego istnieniu

Centrum Birmingham ma wiele do zaoferowania od niezliczonej ilości restauracji i pubów, do sklepów i galerii handlowych, ale czy zastanawialiście się kiedyś, co kryje się w podziemiach miasta?

Większość osób zwiedzających centrum Birmingham nie wie o tajemniczym 400-metrowym tunelu biegnącym pod ich stopami.


Będąc w środku lub w pobliżu The Mailbox, który teraz zawiera sklepy, bary i restauracje, ale kiedyś był domem dla całej poczty Birmingham, mało kto zdaję sobie sprawę, co jest pod ziemią.

A mowa o niesamowitym tunelu, który kiedyś był używany przez pracowników Royal Mail transportujących przesyłki między sortownią, zbudowaną w 1970 roku, a New Street Station.

Elektryczne ciężarówki ciągnęły wagoniki pełne listów i paczek z pociągów, a następnie przewoziły je do poczty w celu sortowania.


Poczta, mieszcząca się w miejscu dawnego składu kolejowego, obok teraźniejszych kanałów, była wówczas największym takim budynkiem w Birmingham.

Tunel został zamknięty w 1998 roku, kiedy Royal Mail przeniósł swoją sortownię do Aston.

Tunel, który nie pojawia się na żadnej mapie, wciąż jest w nienaruszonym stanie. Jednak można go zobaczyć jedynie na specjalnych wystawach, które odbywają się bardzo rzadko.

W zeszłym roku odbyło się publiczne głosowanie, aby ludzie mogli uzyskać dostęp do podziemnej sieci w ramach tygodnia dziedzictwa Birmingham.


W tamtym czasie organizator Network Rail powiedział, że „był zdumiony” liczbą osób, które złożyły wniosek o kupno biletów, aby na własne oczy zobaczyć prawie zapomniany tunel.

Warto wspomnieć, że w dawnych czasach Royal Mail cieszył się, bardzo dużym zaufaniem.

Jak głoszą plotki, miejscowi jubilerzy, wysyłali do siebie diamenty w piątek, ponieważ wychodziło im to taniej i bezpieczniej niż przechowywanie kamieni w skarbcu przez weekend.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Wzruszający pogrzeb zamordowanej nauczycielki. Dzieci oddały jej hołd
 Czytaj następny artykuł:
Dominic Raab: Premier, który okłamywał parlament, normalnie złożyłby rezygnację


// //