Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Kobieta oblana kwasem na zlecenie starszego o 60 lat kochanka
Kobieta oblana kwasem na zlecenie starszego o 60 lat kochanka
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
19-letnia kobieta doznała poważnych obrażeń ciała, po tym jak jej dużo starszy partner zaplanował na nią atak z użyciem kwasu siarkowego - opisuje Birmingham Mail.

Ofiarą 80-letniego Mohammeda Rafiqa ze Smethwick, padła jego młodsza o ponad 60 lat partnerka Vikki Horsman. Zdarzenie miało miejsce 15 kwietnia 2014 roku. Kobieta została oblana kwasem przy drzwiach swojego domu w Tividale.

Rafiq trafił jako oskarżony przed Wolverhampton Crown Court. Reprezentujący ofiarę Anthony Warner powiedział podczas posiedzenia sądu, że mężczyzna kontrolował życie swojej partnerki, zwłaszcza po tym jak zmarli jej rodzice. W 2013 roku kobieta przeszła na islam i przyjęła imię Aleena.

Z czasem Vikki stawała się coraz bardziej niezależna i to bardzo nie odpowiadało Rafiqowi. Dochodziło do tego, że przeszukiwał jej rzeczy i sugerował zdrady.
Prokurator ustalił, że 80-latek zaplanował atak wraz z 23-letnią Shannon Heaps oraz 25-letnim Stevenem Holmesem. To właśnie Holmes oblał Horsman kwasem. Oni także sądzeni są w Wolverhampton.

Rafiq, któremu postawiono zarzut wyrządzenia ciężkiego uszkodzenia ciała nie przyznaje się do winy.
wtorek, 25 listopada 2014 13:53
 Czytaj poprzedni artykuł:
Rasistowskie napisy dotyczące Polaków na budynkach w Dundee
  Czytaj następny artykuł:
Meteorolodzy zapowiadają, aby przygotować się na opady śniegu w West Midlands?>