Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Tabletki antykoncepcyjne przyczyną śmierci 21-latki
Tabletki antykoncepcyjne przyczyną śmierci 21-latki
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Młoda nauczycielka z Tamworth zmarła w wyniku zażywania tabletek antykoncepcyjnych. Kobieta miała 21 lat.

Fallan Kurek zasłabła w swoim domu. Wymiotowała, a kilka minut później jej twarz zrobiła się sina i kobieta przestała oddychać. W międzyczasie jej przerażeni rodzice wezwali pogotowie, które przewiozło ją do Good Hope Hospital w Sutton Coldfield.

Po trzech dniach przebywania na oddziale intensywnej opieki medycznej, Kurek zmarła w czwartek 14 maja. Zanim to nastąpiło ciśnienie krwi i tempo pracy serca gwałtownie podskoczyło. Badanie wykazało zakrzep w płucach, który przyczynił się do powstania zapalenia w prawej części serca. Na podstawie wyników skanu wykonanego tomografem, lekarze orzekli także śmierć mózgu, która nastąpiła w wyniku zatrzymania dostaw tlenu podczas zasłabnięcia - informuje Birmingham Mail.

Lekarze poinformowali, że przyczyną śmierci była zatorowość płuca, powstała w wyniku zażywania pigułek antykoncepcyjnych. Matka 21-latki powiedziała, że jej córka brała tabletki od 25 dni ("Rigevidon pill"). Miała przepisaną trzymiesięczną kurację, po której powinna nastąpić przerwa. Po trzech tygodniach od jej rozpoczęcia, Fallan zaczęła odczuwać bóle żeber i nóg, miała też trudności z oddychaniem.

Koroner z South Staffordshire ma zamiar wszcząć dochodzenie w sprawie śmierci 21-latki.
poniedziałek, 25 maja 2015 08:25
 Czytaj poprzedni artykuł:
Imigranci z UE nie będą mogli głosować w referendum unijnym
  Czytaj następny artykuł:
Partia Pracy chce dać młodzieży prawo głosu w referendum dotyczącym Unii Europejskiej