Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Historyczny pub w Handsworth zostanie przekształcony w meczet
Historyczny pub w Handsworth zostanie przekształcony w meczet
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Jeden z budynków w Handsworth , w którym niegdyś mieścił się znany pub, decyzją urzędników zostanie przekształcony w meczet i islamskie centrum edukacyjne.

Znajdujący się przy Hamstead Road pub Endwood, który od dwóch lat stoi pusty zostanie wyremontowany i otworzony, jako szkoła dla 150 uczniów oraz miejsce modlitw mieszczące 190 osób - informuje Birmingham Mail.

Budynek wzniesiono w 1820 roku i początkowo był domem rodzinnym znanym, jako Church Hill House. Na początku XX wieku przekształcono go w hotel, a następnie w pub. Słynął z tego, że na tamtejszej scenie występowały lokalne zespoły muzyczne.

Odkąd lokal jest zamknięty, budynek jest obiektem ataków ze strony wandali. Społeczność muzułmańska, która go przejmie obiecała naprawić i przywrócić niektóre historyczne elementy architektoniczne.

Urzędnicy otrzymali 44 wyrazy sprzeciwu odnośnie przebudowy pubu w meczet. Dotyczyły głównie obaw o miejsca do parkowania i tworzenie się korków podczas godzin szczytu. Tego typu obiekcje są typowe dla planów budowy meczetów.
piątek, 07 sierpnia 2015 07:55
 Czytaj poprzedni artykuł:
Eurotunel może wstrzymać przejazdy w nocy
  Czytaj następny artykuł:
Policja poszukuje kobiety, która próbowała uprowadzić z parku pięcioletnią dziewczynkę