Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Islamscy nauczyciele, którzy bili ucznia kijem, bo nie czytał prawidłowo Koranu, usłyszeli wyrok
Islamscy nauczyciele, którzy bili ucznia kijem, bo nie czytał prawidłowo Koranu, usłyszeli wyrok
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Dwaj islamscy nauczyciele z Birmingham, którzy bili dziesięcioletniego ucznia, bo nie czytał prawidłowo Koranu, zostali skazani na 12 miesięcy pozbawienia wolności.

Oskarżeni to mieszkańcy Olton Boulevard West w Tyseley 23-letni Mohammed Waqar i jego ojciec 60-letni Mohammed Siddique, którzy nauczali w meczecie Jamia znajdującym się przy Sparkbrook Islamic Centre w Anderton - informuje Birmingham Mail.

Funkcjonariusze z West Midlands Police aresztowali mężczyzn w czerwcu ubiegłego roku. Wedle ustaleń dziesięciolatek był regularnie policzkowany podczas lekcji religii pomiędzy 1 maja a 13 czerwca 2014 roku. Ataki miały miejsce, gdy nauczyciele uznawali, że chłopiec robi błędy, włącznie z tym, że nie potrafi poprawnie recytować Koranu. Raz podbito uczniowi oko.

Podczas rozprawy prokurator powiedział, że chłopiec tak bardzo był zestresowany całą sytuacja, że zaczął tracić włosy. Przed rodzicami udawał choroby, aby nie iść na lekcję religii.
piątek, 11 września 2015 06:55
 Czytaj poprzedni artykuł:
Terrorysta z ISIS ukrywa się wśród uchodźców w Calais
  Czytaj następny artykuł:
Policjant z Birmingham brał udział w przygotowaniu fałszywego alarmu o ataku terrorystów