Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Mieszkańcy Birmingham mogą zamawiać jedzenie ze strony Amazon z dostawą w 1h
Mieszkańcy Birmingham mogą zamawiać jedzenie ze strony Amazon z dostawą w 1h
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Od dziś mieszkańcy Birmingham i Londynu mogą kupować na Amazonie schłodzone i mrożone jedzenie, które będzie do nich dostarczone w ciągu 60 minut od złożenia zamówienia.

Na razie dostępnych jest około 50-60 produktów, które dostarczane są w ramach super szybkiego serwisu Prime Now. Krok, na który zdecydowała się amerykańska firma wzbudził spekulacje dotyczące tego, że Amazon ma zamiar w pełnym wymiarze wejść na rynek spożywczy w Wielkiej Brytanii.

Obecnie w ofercie znajdują się m.in. takie produkty, jak niskotłuszczowe masło, ser cheddar Cathedral City, pizza Chicago Town, lody Ben & Jerry oraz paluszki rybne Bird's Eye.

Amazon rozpoczął swoją działalność od sprzedaży książek. Firma osiągnęła sukces i wprowadziła znacznie szerszą gamę produktów do swojej oferty, a obecnie produkuje nawet programy telewizyjne. W 2007 roku w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła sprzedaż żywności w ramach Amazon Fresh i analitycy od dawna mówili o możliwej ekspansji na Wielką Brytanię.

Przedsiębiorstwo jest też obiektem ataków dotyczących jego polityki podatkowej. W maju ujawniono, że brytyjski oddział Amazonu zapłacić jedynie 11.9 mln funtów podatku za ubiegły rok przy sprzedaży sięgającej 5.3 mld funtów.
środa, 30 września 2015 07:17
 Czytaj poprzedni artykuł:
Pionierski projekt transplantacji macicy daje nadzieję dziesiątkom tysięcy kobiet
  Czytaj następny artykuł:
Unia chce od Wielkiej Brytanii dodatkowych milionów funtów na walkę z kryzysem imigracyjnym