Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Setki rodziców z West Midlands padło ofiarami przemocy ze strony swoich dzieci
Setki rodziców z West Midlands padło ofiarami przemocy ze strony swoich dzieci
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Setki rodziców z Birmingham staje się ofiarami własnych dzieci - ujawnia w szokującym raporcie policja z West Midlands.

W ubiegłym roku funkcjonariusze zanotowali 460 przypadków przemocy domowej, której autorami były osoby poniżej 18. roku życia, z czego 194 dzieci zaatakowało swoich rodziców. W 115 przypadkach policja miała do czynienia z fizyczną napaścią oraz groźbami odebrania życia, zniszczeniem mienia, kradzieżami i oszustwami.

Public Protection Inspector Sally Simpson mówi, że statystyki pokazują, iż w ciągu 12 miesięcy zgłoszono 200 przypadków przemocy dzieci wobec dorosłych, ale jej zdaniem takich zdarzeń jest dużo więcej. Poszkodowani często tłumaczą, że niechętnie udają się po pomoc policji, bo wstydzą się tego, co się stało albo czują, że będzie to potwierdzenie tego, że zawiedli, jako rodzice lub po prostu bezwarunkowo kochają swoje dzieci.

Najmłodszym sprawcą ataku była 12-letnia dziewczynka z Coventry. Jej matka zadzwoniła po policję, bo powtarzające się napaści doprowadziły ją na skraj wyczerpania. Agresywne zachowanie córki zaczęło się, gdy miała 8 lat.

W innym przypadku 15-letni chłopiec uderzył swoją matkę pięścią w twarz za to, że poprosiła go o pomoc w pracach domowych.

Tylko 13 ze 194 zgłoszonych w ubiegłym roku przypadków przemocy skutkowało formalnym oskarżeniem. 10 nastolatków otrzymało pouczenia, a 12 skarg rozpatrzono za pomocą rezolucji społecznych.
piątek, 02 października 2015 12:30
 Czytaj poprzedni artykuł:
Ostrzeżenie dotyczące jogurtów z sieci Aldi - są groźne dla osób uczulonych na orzechy
  Czytaj następny artykuł:
Black Country wśród najbardziej ubogich regionów w kraju?>