Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Zagłodzili 8-miesięczne dziecko, bo ich wiara zakazuje korzystania z pomocy lekarzy
Zagłodzili 8-miesięczne dziecko, bo ich wiara zakazuje korzystania z pomocy lekarzy
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Na karę więzienia zostali skazani rodzice ośmiomiesięcznej dziewczynki, która zmarła z głodu. Małżeństwo uczęszcza do kościoła, który zakazuje korzystania z nowoczesnej medycyny i zamiast udać się do lekarza, oddali dziecko kobiecie posiadającej „nadprzyrodzone zdolności”.

29-letni Brian Kandare oraz 37-letnia Precious Kandare z Wednesfield, przyznali się do nieumyślnego spowodowania śmierci swojej córki Rebecci. Dziewczynka zmarła na zapalenie płuc w styczniu ubiegłego roku. Przestała oddychać podczas odprawianych nad nią modłów, w których uczestniczyło 20 członków kościoła apostolskiego. Odbywało się to w przerobionym garażu przy Nine Elms Lane, Park Villag w Wolverhampton.

W chwili śmierci Rebecca ważyła niecałe 5.3 kg. Jej rodzice przez wiele miesięcy karmili ją niewłaściwie. Podczas sekcji zwłok nie znaleziono w jej żołądku żadnych śladów pokarmu, a ekspert pracujący przy tej sprawie powiedział, że dziecko miało bardzo zaawansowaną krzywicę i był to najgorszy przypadek, jaki widział w swojej 33-letniej karierze - pisze Express and Star.

Małżeństwo odrzucało dostępną dzięki NHS opiekę lekarską, bo wierzyło w uzdrawiające możliwości modlitwy. Trzy dni przed śmiercią córki przekazali ją kościelnej położnej, która posiada „nadprzyrodzone zdolności”.

Podczas rozprawy, która odbyła się przed Nottingham Crown Court sędzia Edis skazał ojca dziewczynki na 9.5 roku więzienia, a matkę na 8 lat.
środa, 11 listopada 2015 07:01
 Czytaj poprzedni artykuł:
Biali Brytyjczycy przegrywają z mniejszościami etnicznymi wyścig o miejsca na uniwersytetach
  Czytaj następny artykuł:
68-latek rozwieszał antyislamskie plakaty w pobliżu meczetu w Walsall