Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Mieszkaniec Bromford rozświetlił swoją posesję 25 tys. świątecznych lampek
Mieszkaniec Bromford rozświetlił swoją posesję 25 tys. świątecznych lampek
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Jeden z domów w Bromford rozbłysnął w minioną sobotę 25 tys. świątecznych lampek. Mieszkający w nim 24-letni Dave Edwards za pomocą tej spektakularnej bożonarodzeniowej dekoracji zbiera pieniądze na cele charytatywne i cieszy oczy swoich sąsiadów.

To już tradycja, że w grudniu dom i ogród przy Cheltenham Drive oświetlone są tysiącami lampek. Edwards spodziewa się, że, jak co roku jego zimowa kraina zostanie odwiedzona przez setki osób. Rozwieszenie wszystkich dekoracji według przygotowanego planu zajęło dwa miesiące, a same lampki są warte 12 tys. funtów.

Na iluminację składają się m.in. makieta Bieguna Północnego, figury niedźwiedzi polarnych i pingwinów oraz drzewka bożonarodzeniowe i ułożony z nich tunel – opisuje Birmingham Mail.

Dave zapoczątkował ten zwyczaj, gdy miał 14 lat. Wtedy to jego mama uległa namowom syna i kupiła pierwszy komplet choinkowych lampek, które wywieszono w oknie. Z czasem kolekcja się powiększała. Mężczyzna przy okazji robi wiele dobrego. Przez wiele lat zebrał na cele charytatywne tysiące funtów. W tym roku datki, które odwiedzający zostawią w specjalnie przygotowanej skrzynce zostaną przeznaczone na Alzheimer’s Society.
wtorek, 01 grudnia 2015 07:03
 Czytaj poprzedni artykuł:
Dziś rozpoczyna się policyjna kampania, podczas której wyłapywani będą nietrzeźwi kierowcy
  Czytaj następny artykuł:
18-letnia muzułmanka ubrana w hidżab zaatakowana w centrum Birmingham