Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Rząd ostrzega władze Birmingham – muszą poprawić, jakość swojej pracy
Rząd ostrzega władze Birmingham – muszą poprawić, jakość swojej pracy
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Władze Birmingham zostały ostrzeżone, że pomimo znacznej poprawy, jakości swojej pracy, jeśli do stycznia nie zanotują większego postępu, to lokalny samorząd może zostać przejęty przez rząd.

W ubiegłym roku na zlecenie rządu lord Kerslake przeprowadził kontrolę w Birmingham City Council. W raporcie napisał, że samorząd nie wypełnia swoich obowiązków należycie. Ministrowie utworzyli, więc Birmingham Independent Improvement Panel kierowany przez przedsiębiorcę i byłego przewodniczącego Chamber of Commerce Johna Crabtree i dali miastu rok na poprawę – pisze Birmingham Mail.

W listopadzie Crabtree napisał do sekretarza ds. samorządów Grega Clarke’a informując, że zmiany w Birmingham idą w dobrym kierunku, ale nadal pozostało jeszcze wiele do zrobienia. Clarke ujawnił, że o dalszym losie obecnych władz zdecyduje panel, który zbierze swoje posiedzenie w przyszłym roku. Jednocześnie pochwalił nowego przewodniczącego rady miasta Johna Clancy’ego, który jego zdaniem jest oddany swojej roli i dobrze się w niej sprawdza. Clancy objął stanowisko w listopadzie i wtedy też spotkał się z sekretarzem Clarkiem oraz jego doradcą z ramienia konserwatystów Michaelem Heseltinem.
piątek, 11 grudnia 2015 11:15
 Czytaj poprzedni artykuł:
W związku ze świętami nastąpi zmiana terminów opróżniania koszy na śmieci
  Czytaj następny artykuł:
Policja aresztuje coraz więcej kobiet i nieletnich podejrzewanych o terroryzm