Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Ojciec skazany na dożywocie za zamordowanie czteromiesięcznej córki
Ojciec skazany na dożywocie za zamordowanie czteromiesięcznej córki
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Birmingham Crown Court skazał na dożywocie mężczyznę, który zamordował swoją czteromiesięczną córkę.

Zamieszkały w Perry Barr 26-letni Tomas Driukas został uznany za winnego morderstwa oraz trzech zarzutów dotyczących spowodowania ciężkich obrażeń cielesnych. Mężczyzna przyczynił się do śmierci dziecka podczas sprawowania opieki nad przedwcześnie urodzoną córką.

Do tragicznego zdarzenia doszło 1 kwietnia 2015 roku. Wezwani na miejsce lekarze pogotowia zastali w domu przy Crantock Road potrzebujące pomocy niemowlę. Karetka zabrała je do Birmingham Children’s Hospital, ale nie udało się uratować życia dziewczynki. Sekcja zwłok wykazała, że Deimante Driukate miała złamane w 26 miejscach żebra spowodowane przynajmniej czterokrotnym uciskaniem ciała dziecka i poważne obrażenia mózgu, do których przyczyniło się silne potrząsanie. Jej twarz była posiniaczona.

Ojciec początkowo twierdził, że dziecko doznało zapaści podczas karmienia. Potem zmienił wersję i próbował przekonać śledczych, że dziewczynka spadła z łóżka. Następnie chciał oskarżyć o śmierć córki swoją partnerkę Renatę Braskyte. Kobieta usłyszała nawet zarzuty, ale ostatecznie je wycofano.

Driukas będzie mógł się ubiegać o przedterminowe zwolnienie dopiero po odbyciu 21 lat kary.
wtorek, 23 lutego 2016 15:00
 Czytaj poprzedni artykuł:
Na ulicach Birmingham zalegają sterty nielegalnie wyrzuconych śmieci
  Czytaj następny artykuł:
Ogromny pożar w fabryce opon w Bordesley Green?>