Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands 60 tys. Funtów kary za zatrudnienie 3 nielegalnych imigrantów
60 tys. Funtów kary za zatrudnienie 3 nielegalnych imigrantów
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Trzech nielegalnych imigrantów pracowało w barze szybkiej obsługi w Willenhall. Właścicielowi grozi kara w wysokości nawet 60 tys. funtów.

Inspektorzy z Home Office przeprowadzili operację w Cods Plaice w Woodland Centre, w wyniku, której aresztowano 25-letniego mężczyznę, który przebywa w UK na podstawie nieważnej wizy studenckiej oraz 35-latka i 36-latka, których wizy turystyczne wygasły.

Zatrzymany 25-latek czeka obecnie na deportację, a dwóm pozostałym mężczyznom nakazano regularne wizyty w Home Office. Ich sprawy są nadal rozpatrywane - podaje Express & Star.

Natomiast bar otrzymał zawiadomienie, że może zostać ukarany grzywną w wysokości 20 tys. funtów za każdego nielegalnego pracownika, o ile właściciel nie udowodni, że przed zatrudnieniem imigrantów sprawdził ich sytuację – przejrzał paszporty lub dokumenty zezwalające na pracę wydane przez Home Office.

Serena Kaur z West Midlands Immigration Enforcement ostrzega, że każda firma, która nie dopełnia obowiązków sprawdzenia przyjezdnych, powinna mieć świadomość finansowych konsekwencji.
piątek, 11 marca 2016 11:22
 Czytaj poprzedni artykuł:
Sprawca styczniowej strzelaniny w Handsworth nadal poszukiwany – policja prosi o pomoc
  Czytaj następny artykuł:
Wielkanocne atrakcje w Cadbury World