Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Ćwierć miliona miejsc pracy w West Midlands zagrożone, jeśli UK wyjdzie z Unii
Ćwierć miliona miejsc pracy w West Midlands zagrożone, jeśli UK wyjdzie z Unii
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Premier Cameron ostrzegł, że w przypadku wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zagrożonych zostanie 250 tys. miejsc pracy w West Midlands.

Kampania przedreferendalna wchodzi w ostatnią fazę. Do głosowania zostało 100 dni. W związku z tym Cameron wezwał mieszkańców regionu do opowiedzenia się za pozostaniem w Unii. Jego wypowiedź pojawiła się po ogłoszeniu wyników badania przeprowadzonego przez „Express & Star”, w którym 80 proc. z prawie 8 tys. uczestników wyznało, że zagłosuje za opuszczenie unijnych struktur.

Zdaniem premiera, West Midlands, w którym prężnie rozwija się przemysł motoryzacyjny, jest silniejsze, bezpieczniejsze i zamożniejsze pozostając częścią zreformowanej UE. 250 tys. etatów w regionie jest powiązanych z handlem z Unią i Cameron nie chce by, chociaż jedna osoba została zagrożona utratą zatrudnienia.

Szef rządu dodał, że brytyjska gospodarka bardzo korzysta na możliwościach, jakie daje strefa wolnego handlu. Opuszczenie jej postawiłoby wielki znak zapytania, nikt nie wie, jak wpłynęłoby to na miejsca pracy. Tylko głosowanie za pozostaniem w Unii gwarantuje dostęp do strefy, a zreformowana relacja z Brukselą przyniesie korzyści.
środa, 16 marca 2016 08:51
 Czytaj poprzedni artykuł:
Ciężarówka jechała pod prąd po M6
  Czytaj następny artykuł:
Nastolatka poważnie ranna w wypadku w Stourbridge – policja apeluje do świadków zdarzenia?>