Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands 240 funtów kary za jeden dzień nieobecności w szkole
240 funtów kary za jeden dzień nieobecności w szkole
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Matka dwójki dzieci musiała zapłacić karę w wysokości 240 funtów za to, że jej syn opuścił jeden dzień szkoły. Absencja była spowodowana przesunięciem ze względu na zagrożenie terrorystyczne terminu rodzinnych wakacji w Egipcie.

Debbie Proudler zarezerwowała na grudzień 2015 wczasy w Szarm el-Szejk, na które zamierzała zabrać swoich synów – 13-letniego Lewisa i 10-letniego Ellisa. Wyjazd został anulowany po tym, jak terroryści z ISIS zestrzelili rosyjski samolot z 224 pasażerami na pokładzie. Zdarzenie to spowodowało, że wiele biur turystycznych odwołało wycieczki do tego położonego na półwyspie Synaj kurortu.

Kobiecie udało się wykupić urlop w innym egipskim ośrodku, ale wyjazd miał nastąpić o jeden dzień wcześniej niż poprzednio planowano, przez co jej synowie straciliby dodatkowy dzień szkoły. Pierwotnie placówki, których uczniami są chłopcy wyraziły zgodę, by Lewis i Ellis opuścili cztery dni zajęć, ale tym razem Blanford Mere Primary w Kingswinford, do której uczęszcza 10-latek nie zaaprobowała kolejnej absencji. Debbie próbowała tłumaczyć, że nastąpiły wyjątkowe okoliczności, bo pojawiło się zagrożenie terrorystyczne i została zmuszona do zmiany daty wyjazdu. Nie przekonało to władz szkoły - pisze Daily Mail.

Po powrocie z wakacji, Debbie dowiedziała się, że nałożono na nią karę za nieobecność jej syna w szkole. Mandat opiewał na kwotę 120 funtów. Kobieta stwierdziła, że to żart. Ostatecznie musiała zapłacić dwa razy więcej, mimo że frekwencja Ellisa do tej pory była bardzo dobra.
piątek, 10 czerwca 2016 06:59
 Czytaj poprzedni artykuł:
„ISIS, gdzie jesteś?” – pijani angielscy kibice starli się z mieszkańcami Marsylii i policją
  Czytaj następny artykuł:
Nastolatek ugodzony nożem w autobusie, bo odmówił uściśnięcia dłoni