Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Solihull jednym z najbezpieczniejszych miejsc w kraju, aby zaparkować samochód
Solihull jednym z najbezpieczniejszych miejsc w kraju, aby zaparkować samochód
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Solihull zyskało tytuł jednego z najbezpieczniejszych w kraju miejsc do parkowania samochodów.

Zgodnie z Safer Parking Scheme stworzonym przez British Parking Association 35 parkingów w mieście otrzymało odznakę Park Mark Award. Tytuł ten jest nadawany punktom mogącym się pochwalić niskim poziomem przestępczości oraz posiadającym liczne zabezpieczenia. Odznaka pomaga kierowcom zidentyfikować miejsca, gdzie mogą śmiało zostawić swój pojazd bez obaw o to, że coś mu się stanie.

Na 35 parkingach, które zostały nagrodzone jest w sumie 23 338 miejsc. W całym Solihull zarejestrowanych jest 163 tys. samochodów. Oznacza to, że w mieście są 143 bezpieczne miejsca parkingowe w przeliczeniu na 1 tys. pojazdów. To dużo więcej niż wynosi średnia krajowa ( 50 miejsc na 1 tys. aut) i więcej niż wynik osiągnięty przez Birmingham – 60 miejsc na 1 tys. samochodów.

Do obszarów, które otrzymały najwyższe noty zaliczają się Crawley oraz Uttlesford. Tymczasem w South Derbyshire tylko jednemu parkingowi nadano wyróżnienie Park Mark Award. Oznacza to, że znajduje się tam jedynie 19 bezpiecznych miejsc, gdzie można zostawić samochód, a na tym obszarze zarejestrowanych jest 53 tys. samochodów.
piątek, 19 sierpnia 2016 07:00
 Czytaj poprzedni artykuł:
Matka kłamała, że jej dzieci są chore, by wyłudzić kilkaset tysięcy funtów z zasiłków
  Czytaj następny artykuł:
Strzelanina w Smethwick – mężczyzna został lekko ranny