Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Jaguar Land Rover przenosi produkcję Jaguara XE z Solihull do Castle Bromwich
Jaguar Land Rover przenosi produkcję Jaguara XE z Solihull do Castle Bromwich
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Koncern Jaguar Land Rover poinformował dziś, że produkcja modelu Jaguar XE zostanie przeniesiona z Solihull do Castle Bromwich.

Produkcja wszystkich modeli sportowych i sedanów Jaguara powróci do zlokalizowanej na północy Birmingham fabryki po tym, jak firma ogłosiła, że zainwestuje tam kolejne 100 mln funtów. Pieniądze zostaną przeznaczone na nowe linie produkcyjne, warsztaty blacharskie oraz hale do składania gotowych samochodów.

Zakład w Solihull będzie kontynuował swoją pracę w systemie trzyzmianowym – produkowane tam będą modele Jaguar F-Pace oraz Range Rover Sport.

Dyrektor wykonawczy ds. produkcji Wolfang Stadler powiedział, że od 2010 roku koncern JLR zainwestował w Wielkiej Brytanii 3,5 mld funtów, czyli więcej niż jakikolwiek inny producent. Przekazanie Castle Bromwich kolejnych 100 mln funtów oznacza, że w sumie w to miejsce w ciągu dwóch lat wpompowano już ponad 500 mln, a jeszcze w 2008 roku planowano zamknąć tę fabrykę.

JLR buduje obecnie kolejny zakład w miejscu dawnej fabryki Dunlop Motorsport. Punkt ten będzie wykorzystywany do przyjmowania, przechowywania i transportowania komponentów.
poniedziałek, 12 września 2016 10:18
 Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjczycy będą musieli wyrabiać wizy na podróż do krajów Unii Europejskiej
  Czytaj następny artykuł:
Fotoradary włączone – jeden kierowca w ciągu kilku dni siedem razy przekroczył prędkość