Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Nowy limit prędkości na drogach osiedlowych w Birmingham
Nowy limit prędkości na drogach osiedlowych w Birmingham
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Od dziś na sporym obszarze Birmingham obowiązuje nowy limit prędkości wynoszący 20 mph.

Nowe ograniczenie będzie obowiązywało na drogach osiedlowych w Aston, Bordesley Green, Brandwood, Hodge Hill, Ladywood, Moseley i Kings Heath, Nechells, South Yardley, Sparkbrook, Springfield oraz Washwood Heath.

We wszystkich tych dzielnicach już od początku roku znajdują się pionowe i poziome znaki drogowe zachęcające kierowców do zdjęcia nogi z gazu, jednak dopiero od dziś osoby, które przekroczą 20 mph będą miały do czynienia z policją.

Radny Stewart Stacey, który w Birmingham City Council zajmuje się transportem i drogami powiedział, że samochód poruszający się z prędkością 30 mph hamuje dwa razy dłużej niż pojazd jadący 20 mph. Jeśli ktoś zostanie potrącony przez auto jadące wolniej szansa odniesienia poważnych obrażeń ciała lub zgonu jest dużo mniejsza. Stacey mówi, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, a władze Birmingham mają jasny przekaz: „Wolniej znaczy bezpieczniej”.

Rada miasta skończyła właśnie konsultacje na temat wprowadzenia identycznego ograniczenia prędkości na obszarze Central South West Birmingham pokrywającego Edgbaston, Harborne, Selly Oak oraz Bournville. Teraz nastąpi etap analizowania otrzymanych komentarzy.
poniedziałek, 10 października 2016 07:10
 Czytaj poprzedni artykuł:
Napadli na muzułmankę w Londynie i zerwali jej z głowy hidżab
  Czytaj następny artykuł:
Norwegia chce zakazać noszenia burek w szkołach i na uniwersytetach