Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Fotoradary na M6 przyłapały prawie 4 tys. przekraczających prędkość kierowców
Fotoradary na M6 przyłapały prawie 4 tys. przekraczających prędkość kierowców
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Prawie cztery tysiące przekraczających prędkość kierowców zostało przyłapanych przez fotoradary umieszczone na odcinku M6 od strony Oldbury i M54.

Z danych wynika, że w roku 2014/2015 wypisano 3916 mandatów za przekroczenie prędkości. Dzięki temu na mającym długość pięciu mil odcinku drogi pomiędzy zjazdem 8. a 10a uzyskano prawie 200 tys. funtów.

Reprezentujący Walsall radny Lee Jevons powiedział dla Express and Star, że Highways England i zatrudnieni przez samorząd inżynierowie współpracują, by ograniczyć zatłoczenie tej trasy poprzez prowadzenie prac remontowych na zjeździe 10. na M6. Warty 64,5 mln funtów projekt zakłada budowę poszerzonych mostów nad autostradą, poprawę stanu wjazdów i zjazdów z autostrady, instalację inteligentnego systemu sygnalizacji świetlnej, poszerzenie i modernizację pobliskiego skrzyżowania Bloxwich Lane oraz modyfikację Black Country Route.

Z ulepszeń skorzystają wszyscy, którzy jeżdżą tym odcinkiem drogi – od kierowców zmierzających do pracy, po firmy transportowe dowożące produkty w różne części kraju.

W roku 2014/2015 w całej Wielkiej Brytanii wydano ponad 50 tys. mandatów. Dla porównania w 2010/2011 roku tylko 2023.
czwartek, 10 listopada 2016 11:23
 Czytaj poprzedni artykuł:
"Rasista, seksista, homofob". 16 osób aresztowano po demonstracjach przeciwników D. Trumpa
  Czytaj następny artykuł:
NHS w Anglii zastanawia się nad zakazem sprzedaży napoi słodzonych w szpitalach