Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Farmaceuci będą diagnozować pacjentów zamiast GP?
Farmaceuci będą diagnozować pacjentów zamiast GP?
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Plany, aby to farmaceuci zamiast lekarzy GP diagnozowali pacjentów cierpiących na mało poważne dolegliwości, jak np. osoby cierpiące na ból gardła będą zachęcane do wykonywania wymazu z gardła w aptekach.

NHS England ogłosił wczoraj nowy projekt. Zgodnie z jego założeniami pracownicy aptek mieliby diagnozować pacjentom niewielkie dolegliwości oraz decydować o tym, czy niezbędne jest wypisanie recepty na antybiotyki bez konieczności wizyty u lekarza - pisze Express.

Jednak aktywiści twierdzą, że projekt ten stoi w sprzeczności z planami rządu. W zeszłym miesiącu Departament Zdrowia poinformował, że w ciągu dwóch kolejnych lat ma zamiar ograniczyć finansowanie sektora farmaceutycznego o 200 mln funtów. Decyzja ta będzie miała negatywny wpływ na rynek pracy, bo utratą zatrudnienia zagrożonych jest 19 tys. farmaceutów. Z uwagi na to spodziewany jest też pozew sądowy w tej sprawie.

NHS England chce natomiast ograniczyć spożycie antybiotyków, by walczyć z rosnącą odpornością na te lekarstwa oraz ulżyć w pracy lekarzom GP. Każdego roku 1,2 mln pacjentów odwiedza przychodnie w związku z mało poważnymi dolegliwościami, takimi jak ból gardła, który może być łatwo wyleczony przez farmaceutę z pomocą, czy to antybiotyków, czy innych specyfików pomagających uśmierzyć chorobę.
poniedziałek, 14 listopada 2016 12:52
 Czytaj poprzedni artykuł:
Pożar w magazynie Amazon: policja aresztowała dwie osoby podejrzane o podłożenie ognia
  Czytaj następny artykuł:
73-latek oskarżony o spowodowanie wypadku, w którym zginęła 3-letnia dziewczynka