Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands W West Midlands może powstać nowy magazyn Amazona, w którym pracę znajdzie 1,6 tys. osób
W West Midlands może powstać nowy magazyn Amazona, w którym pracę znajdzie 1,6 tys. osób
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Wiele wskazuje na to, że sklep internetowy Amazon zamierza wybudować w Coventry ogromny, wielkości ośmiu boisk piłkarskich magazyn. Budowla powstanie w miejscu, gdzie dawniej swoją siedzibę miał koncern Jaguar.

Coventry City Council wydał pozwolenie na budowę magazynu o powierzchni 40 tys. m2, mimo sprzeciwu ze strony pobliskich mieszkańców. Konstrukcja będzie wzniesiona przy Brown’s Lane. Wniosek został złożony przez firmę Goodman Real Estate. Dziennikarze „Coventry Telegraph” donoszą, że magazyn będzie należał do Amazona.

Rzecznik prasowy internetowego giganta powiedział, że nie ma zamiaru komentować spekulacji. Dodał, że wszelkie informacje dotyczące rozwoju firmy zostaną podane we właściwym czasie. Amazon ma już jedno centrum dystrybucyjne zlokalizowane w Rugeley w hrabstwie Staffordshire.

Nowa budowla ma być wysokości trzech piętrowych autobusów. Obok powstanie parking na 127 ciężarówek i około 700 samochodów osobowych. Należy się spodziewać, że zatrudnienie znajdzie tam 1,6 tys. osób.

Wściekli mieszkańcy złożyli 150 podpisów sprzeciwiających się planowanej inwestycji. Ludzie ci twierdzą, że magazyn będzie generował hałas i zanieczyszczenia. Według nich powstaną też utrudnienia w ruchu. Wszystko przez to, że placówka będzie przyjmować ciężarówki przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.
piątek, 25 listopada 2016 13:57
 Czytaj poprzedni artykuł:
Pożar ośrodka dla uchodźców na Lesbos. Zginęła matka i 6-letnie dziecko
  Czytaj następny artykuł:
Jedzenie lodów na śniadanie pozytywnie wpływa na nasz mózg