Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Szokujące zachowanie uczniów w Solihull – bili plecakami swojego kolegę
Szokujące zachowanie uczniów w Solihull – bili plecakami swojego kolegę
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Jedna ze szkół w Solihull prowadzi dochodzenie w sprawie szokującego filmu wideo ukazującego, jak grupa młodych ludzi uczęszczających do tej placówki rzuca plecakami w innego ucznia.

Na nagraniu widać uczniów Tudor Grange Academy uderzających plecakami chłopca, który próbuje przebiec obok nich. W pewnym momencie przewraca się na ziemię i zakrywa głowę rękami. Wszystko zostało uwiecznione na telefonie komórkowym jednego z uczniów.

Wideo krąży po Facebooku, a wstrząśnięci internauci oskarżają uczestników tego zdarzenia o znęcanie się nad chłopakiem. Władze Tudor Grange Academy potwierdzają, że wiedzą o zajściu i informują, że badają tę sprawę.

Rzeczniczka prasowa placówki, powiedziała dla Birmingham Mail, że przypadek ten został przekazany w ręce Leadership Team. Jeśli incydent zostanie zakwalifikowany jako znęcanie, będzie potraktowany bardzo poważnie.

Organizacja NSPCC ostrzegała w tym tygodniu, że upowszechnienie się smartfonów i popularność portali społecznościowych umacniają zjawisko zastraszania. Prezes fundacji Peter Wanless oznajmił, że lata temu dzieci mogły uciec przed prześladowaniem, gdy opuściły plac zabaw, ponieważ w domu znajdywały wytchnienie. Obecnie natura internetu sprawia, że przez 24 godziny na dobę mogą być na celowniku.


czwartek, 08 grudnia 2016 07:04
 Czytaj poprzedni artykuł:
Dwuletnie dziecko, 19-latek i kobieta ugodzeni nożem w Washwood Heath
  Czytaj następny artykuł:
Brutalni złodzieje ukradli 24-latce z Shirley samochód spod jej domu?>