Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Islamskie centrum religijnie w Sheldon zostanie rozbudowane pomimo sprzeciwu mieszkańców
Islamskie centrum religijnie w Sheldon zostanie rozbudowane pomimo sprzeciwu mieszkańców
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Komitet planistyczny w Birmingham zaakceptował wniosek o rozbudowę muzułmańskiego centrum religijnego. Stało się to pomimo sprzeciwu ze strony okolicznych mieszkańców, którzy argumentowali, że centrum już teraz powoduje chaos w ruchu drogowym i utrudnienia w parkowaniu.

Manarat Foundation przezwyciężyło sprzeciw wyrażony za pomocą internetowej petycji, dzięki czemu będzie mogło przekształcić opuszczony warsztat samochodowy w Sheldon w edukacyjne, społeczne i modlitewne centrum - pisze Birmingham Mail.

Oryginalny wniosek został zaaprobowany na początku zeszłego roku po tym, jak muzułmańska fundacja poinformowała, że obecny budynek znajdujący się przy Coventry Road jest już niewystarczający na jej potrzeby. Teraz dzięki otrzymanemu zezwoleniu będzie można dołączyć większą, tylną dobudówkę, zmienić kształt dachu oraz rozkład parkingu.

Plany zaakceptowano na posiedzeniu komitetu, które odbyło się w czwartek. Postawiono jednak dziesięć warunków, w tym ten dotyczący zarządzania miejscami do parkowania.

Okoliczni mieszkańcy sprzeciwiali się rozbudowie. Na stronie change.org stworzyli petycję, którą podpisało 1,8 tys. osób.
poniedziałek, 06 marca 2017 07:34
 Czytaj poprzedni artykuł:
„Jecie wieprzowinę i wyglądacie jak świnie” – para Polaków obrażona przez muzułmanina
  Czytaj następny artykuł:
W Cannon Hill Park może powstać park linowy