Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Drogi West Midlands są najniebezpieczniejsze w całej Wielkiej Brytanii
Drogi West Midlands są najniebezpieczniejsze w całej Wielkiej Brytanii
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Drogi w West Midlands są najniebezpieczniejsze w całym kraju – wynika z oficjalnych rządowych danych.

W okresie pomiędzy 2011, a 2015 rokiem na drogach West Midlands zginęło bądź zostało rannych aż 37153 osoby. To najwyższy wynik w kraju, co sprawia, że region jest najbardziej niebezpiecznym obszarem dla uczestników ruchu drogowego. Dane pokazują jednak, że mieszkańcy West Midlands są rzadko ofiarami wypadków – tylko jeden na 155 poszkodowanych zamieszkiwał ten rejon.

Z analiz rządowych danych dowiadujemy się również, że 16. lokata w rankingu najniebezpieczniejszych obszarów UK przypadła hrabstwu Staffordshire. Na tamtejszych trasach latach 2011-2015 zginęło lub zostało rannych 19577 osób. Jedna na 56 osób była uczestnikiem poważnego wypadku drogowego - donosi Express and Star.

Najniebezpieczniejsze odcinki dróg to te, na których obowiązuje ograniczenie do 30 mph – 57 proc. wypadków, które miały miejsce na takich trasach kończyło się obrażeniami albo śmiercią. Drugim najgroźniejszym odcinkiem są drogi o ograniczeniu do 60 mph, a trzecim do 40 mph.

Statystyki pokazują również, że czwartek jest dniem, w którym najczęściej dochodzi do wypadków. Natomiast najmniejsze prawdopodobieństwo kolizji występuje w poniedziałki.
sobota, 15 kwietnia 2017 08:04
 Czytaj poprzedni artykuł:
Który supermarket sprzedaje kurczaki z najwyższym poziomem skażenia campylobacter?
  Czytaj następny artykuł:
Święcenie pokarmów w Birmingham i okolicach