Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Birmingham wśród miast, w których tempo wzrostu cen domów jest najwyższe
Birmingham wśród miast, w których tempo wzrostu cen domów jest najwyższe
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Przyspiesza tempo wzrostu cen domów w Wielkiej Brytanii. Największe podwyżki od dwunastu lat zanotowano w Manchesterze, Birmingham oraz Newcastle.

O ile w tych miastach nieruchomości drożeją coraz szybciej, o tyle w Londynie, Oxfordzie, czy Cambridge, czyli miejscach, gdzie od lat ceny domów są wysokie, zaobserwowano najniższe od pięciu lat tempo wzrostu. Jednakże mieszkańcy po latach wysokich podwyżek mają coraz większe trudności, by pozwolić sobie na zakup własnych czterech kątów.

Jak podaje firma Hometrack w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku średnia cena domu w dwudziestu największych brytyjskich miastach zwiększyła się o 3,5 proc. Obecnie wynosi £248,200, czyli o 0,3 proc. więcej niż w grudniu zeszłego roku. To najwyższy kwartalny wzrost od trzech lat.

Największą podwyżkę zaobserwowano w Manchesterze, gdzie od marca 2016 do marca 2017 roku ceny nieruchomości wzrosły o 8,8 proc. Teraz na zakup domu trzeba wydać tam średnio £153,600. Drugie miejsce przypadło Birmingham, gdzie ceny wzrosły o 8 proc. (średnia stawka wynosi obecnie £150,900).

Hometrack podaje również, że mieszanka relatywnie atrakcyjnych cen domów oraz rekordowo niskiego oprocentowania kredytów hipotecznych pomaga zaspokoić popyt na nieruchomości w miastach położonych w regionach poza południową Anglią.
piątek, 28 kwietnia 2017 10:44
 Czytaj poprzedni artykuł:
UK musi rozstrzygnąć kwestie ludzi, pieniędzy i Irlandii zanim rozpoczną się negocjacje brexitowe
  Czytaj następny artykuł:
Mieszkaniec Birmingham stworzył bombę z gwoździ i szukał celu do jej odpalenia?>