Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Chirurg uznany za winnego okaleczania pacjentów - przeprowadzał niepotrzebne operacje
Chirurg uznany za winnego okaleczania pacjentów - przeprowadzał niepotrzebne operacje
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Podczas rozprawy sądowej, która odbyła się 28 kwietnia chirurg został uznany za winnego przeprowadzenia na swoich pacjentach wielu niepotrzebnych operacji piersi.

Ian Paterson nadużył zaufania oraz pozycji wiodącego chirurga w swojej dziedzinie, aby przekonać osoby, które się do niego zwracały, że grozi im nowotwór piersi i wymagane jest przeprowadzenie operacji.

W rezultacie jego pacjenci i ich rodziny żyli w przekonaniu, że mogą zachorować na raka i decydowali się na poddanie się poważnej i zmieniającej ich życie operacji, mimo że nie było ku temu żadnych medycznych wskazań. Zabiegi miały dla nich konsekwencje zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Nie są znane wyraźne motywy postępowania lekarza, ale uważa się, że Paterson robił to z powodów finansowych. Pieniądze otrzymywane za wykonanie operacji przeznaczał na opłacenie swojego ekstrawaganckiego stylu życia.

Po dziesięciotygodniowym procesie, który odbył się przed Nottingham Crown Court, zamieszkały przy Castle Mill Lane w Ashley w Altrincham, Paterson został uznany za winnego wszystkich dwudziestu zarzutów okaleczenia z intencją doprowadzenia do ciężkiego uszkodzenia ciała u dziesięciu pacjentów - donosi BBC.

Podczas rozprawy ujawniono, że w latach 1997-2011 chirurg przeprowadził inwazyjne operacje piersi u dziewięciu kobiet i jednego mężczyzny w prywatnym szpitalu Little Aston w Sutton Coldfield i Parkway w Solihull. Jego pacjenci byli w wieku od 25 do 55 lat. Jedna z kobiet przez szesnaście lat poddała się aż dwunastu zabiegom.
poniedziałek, 01 maja 2017 06:40
 Czytaj poprzedni artykuł:
Co Polska zyskała na obecności w Unii Europejskiej? 13. rocznica członkostwa
  Czytaj następny artykuł:
Dwóch mężczyzn ugodzonych nożem podczas bójki w Erdington