Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Muzułmanin straszył ludzi w kościele i nawoływał do przejścia na islam
Muzułmanin straszył ludzi w kościele i nawoływał do przejścia na islam
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Zamieszkały w Midlands muzułmanin wszedł do kościoła podczas mszy odprawianej w Remembrance Day i najpierw rzucał obelgi w stronę obecnych w świątyni ludzi, a następnie zalecił im przejście na islam.

55-letni Mohammed Dar zjawił się w New Life Church w Alfreton w hrabstwie Derbyshire. Wcześniej oklaskiwał paradę zorganizowaną z okazji Remembrance Day. Mężczyzna krzyczał do zgromadzonych, że ich religia, to bzdury, że powinni zwracać się ku Allahowi.

Podczas rozprawy odbywającej się przed sądem magistrackim poinformowano, że uczestnicy mszy byli przerażeni tym, co się stało. Bali się, że muzułmanin może być uzbrojony. Dodatkowo, Dar był ubrany jak zamachowiec samobójca. 55-latek tłumaczył później, że ubrał się w ten sposób, aby „okazać szacunek wszystkim muzułmanom, którzy w Iraku i Afganistanie są zarzynani jak świnie”.

Na Dara nałożono anti-social behaviour order oraz zakaz zbliżania się za incydent w kościele oraz za prześladowanie swoich sąsiadów w kwietniu 2014 roku - pisze Birmingham Mail.

W zeszłym tygodniu 55-latek stawił się przed Chesterfield Magistrates’ Court oskarżony o złamanie zakazu poprzez rzucanie gróźb w stronę sąsiadów. Poinformowano, że Dar dręczył jedną z mieszkanek - Louise Mountford - nawiązaniami do morderstwa żołnierza Lee Rigby’ego. Nagabywał także innych.

26 czerwca Derby Crown Court ogłosi wyrok w jego sprawie. Sędzia powiedział, że rozważy wydanie Darowi zakazu przebywania w jego mieście.
poniedziałek, 19 czerwca 2017 09:40
 Czytaj poprzedni artykuł:
Furgonetka wjechała w ludzi przed meczetem w Londynie
  Czytaj następny artykuł:
Upały zalały Wielką Brytanię – gdzie spędzić ten gorący dzień?