Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Zerwał muzułmance nikab z głowy – sąd skazał go na 15 miesięcy więzienia
Zerwał muzułmance nikab z głowy – sąd skazał go na 15 miesięcy więzienia
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Mężczyzna, który kilka dni po zeszłorocznym referendum unijnym zaatakował muzułmankę zrywając jej z głowy nikab, został skazany na karę więzienia.

56-letni Peter Scotter zaatakował młodą kobietę 3 lipca 2016 roku w pobliżu centrum handlowego w Sunderlandzie. Niecałe dwa tygodnie wcześniej Brytyjczycy zdecydowali, że chcą opuścić Unię Europejską, co zbiegło się ze wzrostem liczby napaści na tle rasowym.

Podczas rozprawy, która odbyła się przed Newcastle Crown Court poinformowano, że ofiara Scottera czekała wraz z 9-letnim synem na swojego męża przed sklepem z biżuterią znajdującym się w The Bridges Shopping Centre. W pewnym momencie podszedł do niej oskarżony i zerwał jej nikab z głowy. Po obnażeniu twarzy kobiety, zaczął wykrzykiwać obelgi: „Teraz jesteś w naszym kraju, ty głupia, pie****** muzułmanko”, „Zdejmij to”, „Odzyskuję mój kraj” oraz „To nasz kraj, postępuj według naszych zasad, te czarne łajdaki w maskach i zasłonach, będę je zrywał za każdym razem, gdy je zobaczę”.

Scotter ma na swoim koncie już 70 innych występków. Wśród nich znajduje się rzucanie cegłami z rasistowskimi naklejkami w stronę domu, w którym mieszkali uchodźcy. Jego obrońca Tony Hawks tłumaczył, że 56-latek jest ignorantem i źle wychowanym mężczyzną. Za incydent obwinił też częściowo zachowanie polityków w okresie poprzedzającym referendum.

Sąd skazał Scoottera na 15 miesięcy pozbawienia wolności.
wtorek, 04 lipca 2017 07:21
 Czytaj poprzedni artykuł:
Kary dla rodziców, których dzieci regularnie spóźniają się do szkoły
  Czytaj następny artykuł:
Kontrowersyjny pomnik usunięty z Centenary Square
?>