Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Prawie 40 proc. brytyjskich nastolatków spędza w internecie sześć godzin dziennie
Prawie 40 proc. brytyjskich nastolatków spędza w internecie sześć godzin dziennie
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Ponad jedna trzecia brytyjskich 15-latków jest określana, jako „ekstremalni użytkownicy internetu”. Oznacza to, że korzystają z sieci co najmniej przez sześć godzin dziennie. To więcej niż ich rówieśnicy z 34 krajów członkowskich OECD z wyjątkiem Chile.

Z raportu dokumentującego badanie przeprowadzone przez grupę Education Policy Institute (EPI) wynika, że 37,3 proc. młodych Brytyjczyków można nazwać „ekstremalnymi użytkownikami internetu”. Jego autorzy ostrzegają, że konsekwencje zbyt częstego korzystania z internetu przez dzieci oraz młodzież mogą być bardzo dotkliwe. Dowody pokazują, że istnieje korelacja pomiędzy bardzo częstym korzystaniem z portali społecznościowych, a negatywnym wpływem na samopoczucie internauty.

Osoby sklasyfikowane jako „ekstremalni użytkownicy internetu” są bardziej narażeni na prześladowania (17,8 proc.), niż nastolatkowie, którzy spędzają w sieci umiarkowaną ilość czasu (6,7 proc.).

W dokumencie czytamy także, że jak na międzynarodowe standardy, brytyjskie dzieci dość wcześnie zaczynają swoją przygodę z internetem. 27,8 proc. z nich miało sześć lat lub mniej, gdy po raz pierwszy skorzystało z globalnej sieci. 34 proc. brytyjskich dzieci doświadczyło cyberprzemocy, negatywnych doznań podczas korzystania z mediów społecznościowych lub miało dostęp do szkodliwych stron (m.in. takich promujących samookaleczanie się).
poniedziałek, 24 lipca 2017 11:15
 Czytaj poprzedni artykuł:
Gangi z Birmingham przejmują domy bezbronnych ludzi i handlują w nich narkotykami
  Czytaj następny artykuł:
Złodzieje ukradli Audi RS6 z jego właścicielką i jej dzieckiem w środku