Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Ponad 100 tys. osób w wieku powyżej 90 lat ma nadal prawo jazdy
Ponad 100 tys. osób w wieku powyżej 90 lat ma nadal prawo jazdy
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Driver and Vehicle Licensing Agency (DVLA) ujawniła, że ponad 100 tys. mieszkańców Wielkiej Brytanii w wieku powyżej 90 lat nadal posiada prawo jazdy.

Dzięki publikacji najnowszych danych dowiadujemy się, że 248 Brytyjczyków w wieku powyżej 100 lat nadal ma ważne prawo jazdy. Osób w wieku 90 lat i starszych jest natomiast dokładnie 100281.

Kiedy kierowca skończy 70 lat musi odnawiać prawo jazdy co trzy lata. Niezbędne jest także udzielenie pisemnych odpowiedzi na pytania dotyczące stanu zdrowia oraz wykonanie badania wzroku. W przypadku starszych ludzi bardziej prawdopodobne jest występowanie różnego rodzaju chorób. Ich reakcja na zdarzenia drogowe jest spowolniona. Od dawna toczy się zacięta debata dotycząca bezpieczeństwa kierowców w podeszłym wieku.

Jednakże raport z badania wykonanego przez naukowców ze Swansea University dowodzi, że starsi kierowcy nie stanowią większego zagrożenia niż kierowcy młodsi.

DVLA poinformowało również, że w Wielkiej Brytanii wydano 39975351 praw jazdy. 54,1 proc. dokumentów należy do kierowców płci męskiej. Natomiast najstarsza osoba posiadająca tymczasowe prawo jazdy to 103-letnia kobieta.
środa, 26 lipca 2017 10:17
 Czytaj poprzedni artykuł:
Eksperci alarmują: rząd musi wydać wojnę taniemu alkoholowi
  Czytaj następny artykuł:
Ewakuacja ludzi po awarii rollercoastera w Alton Towers