Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Pasażer chciał wnieść bombę na pokład samolotu linii Ryanair
Pasażer chciał wnieść bombę na pokład samolotu linii Ryanair
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Mężczyzna, który próbował wnieść na pokład samolotu linii Ryanair bombę rurkową, kilka dni później odbył bezproblemową podróż lotniczą, ponieważ policja nie sądziła, że skonstruowane przez niego urządzenie może być niebezpieczne.

30 stycznia 43-letni Nadeem Muhammad chciał wsiąść na pokład lecącego do włoskiego Bergamo samolotu Ryanaira. Został jednak zatrzymany przez pracowników ochrony na lotnisku w Manchesterze. Urządzenie, które miał przy sobie mężczyzna było zrobione z baterii, taśmy, markera oraz szpilek – donosi Metro.

Podczas odbywającej się przed Manchester Crown Court rozprawy prokurator Jonathan Sandiford powiedział, że Muhammad chciał zdetonować bombę wewnątrz samolotu. Gdy pracownicy ochrony przejęli urządzenie, nie znaleźli na nim śladów materiałów wybuchowych i na tej podstawie uznali, że bomba nie jest sprawna.

Urodzony w Pakistanie i posiadający włoski paszport Muhammad został przesłuchany przez policję, ale nie aresztowano go. 5 lutego wsiadł na pokład kolejnego udającego się do Włoch samolotu.

8 lutego bomba została ponownie przebadana. Pojawiły się podejrzenia, że może być aktywna i wezwano oddział saperów. Urządzenie trafiło w ręce eksperta - Lorny Philip - która orzekła, że jest ono potencjalnie niebezpieczne.

12 lutego, gdy Muhammand wrócił do Wielkiej Brytanii, został aresztowany.
wtorek, 01 sierpnia 2017 11:47
 Czytaj poprzedni artykuł:
Po Brexicie właściciele samochodów będą płacić więcej
  Czytaj następny artykuł:
Policjanci z Birmingham zawieszeni w obowiązkach po bójce w Aston


Ankieta

Czy uważasz, że 11 grudnia parlament brytyjski poprze umowę w sprawie brexitu?