Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Szpital w Birmingham przestanie operować dzieci
Szpital w Birmingham przestanie operować dzieci
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Jeden ze szpitali w Birmingham zaprzestanie wykonywania operacji na dzieciach i przeniesie tę część swojej pracy do specjalistycznych oddziałów Birmingham Children’s Hospital.

W znajdującym się w Northfield Royal Orthopaedic Hospital (ROH) opieka pediatryczna zostanie wycofana w związku z obawami o nieodpowiedni jej poziom. Wątpliwości co do jakości oferowanych usług zgłosiła Care Quality Commission.

W roku 2016/2017 w szpitalu przeprowadzono 1506 operacji na dzieciach. Duża większość z nich pochodziła z Birmingham oraz innych obszarów regionu West Midlands – donosi Birmingham Mail.

Już teraz część skomplikowanych zabiegów jest przeprowadzana w Children’s Hospital przez chirurgów zatrudnionych w ROH, ponieważ tam można dzieciom zapewnić bardziej kompleksową opiekę.

Royal Orthopaedic Hospital jest jedną z pięciu w Wielkiej Brytanii specjalistycznych placówek zajmujących się leczeniem nowotworu kości. Na terapię przyjeżdżają pacjenci z całego kraju.

ROH rozpoczął teraz konsultacje z pacjentami, pracownikami oraz pobliskimi szpitalami dotyczące sposobu przetransferowania pracy do innych placówek.
poniedziałek, 07 sierpnia 2017 07:24
 Czytaj poprzedni artykuł:
Problemy z pracownikami przyczyną kolejnych kłopotów na lotnisku w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
British Gas zapowiada podwyżkę cen elektryczności