Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Norwegia zabierze imigrantom zasiłki, jeśli nie nauczą się norweskiego
Norwegia zabierze imigrantom zasiłki, jeśli nie nauczą się norweskiego
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Siv Jensen, norweska minister finansów i szefowa współrządzącej Partii Postępu chce wymóc na imigrantach naukę języka. Jeżeli obcokrajowcy nie opanowali norweskiego w ciągu pięciu lat, zostaliby pozbawieni zasiłków.

- Jeżeli integracja cudzoziemców ma się udać, to wielkie znaczenie będzie miało podjęcie przez nich pracy. Jedna z najważniejszych rzeczy, jaką możemy uczynić, aby tak się stało, to postawić im wymagania, zwłaszcza jeśli chodzi o naukę norweskiego. Ma to kluczowe znaczenie dla dobrej integracji - powiedziała Jensen w rozmowie z dziennikiem "Aftenposten".

Ci, co zechcą zamieszkać w tym kraju, mieliby po pięciu latach zdać test językowy. Jeśli wynik byłby negatywny, osoba taka nie mogłaby występować do państwa z wnioskiem o objęcie świadczeniami – czy to w postaci zasiłku czy renty.

- Jesteśmy zdania, iż nie ma sensu wydawać pieniędzy na naukę norweskiego dla tych azylantów, którzy nie będą u nas mieszkać. Chcemy natomiast zwiększyć pomoc w nauce języka dla tych osób, które pozostaną w Norwegii. Dzieje się to już na poziomie centrów integracyjnych dla cudzoziemców - dodała
wtorek, 08 sierpnia 2017 13:04
 Czytaj poprzedni artykuł:
Popchnął kobietę wprost pod nadjeżdżający autobus
  Czytaj następny artykuł:
Brytyjskie sądy odbierają Polakom dzieci