Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Twierdził, że dziecko włożyło mu bombę do bagażu
Twierdził, że dziecko włożyło mu bombę do bagażu
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
43-letni Pakistańczyk, który na lotnisku w Manchesterze próbował wnieść na pokład samolotu bombę domowej roboty, został uznany za winnego posiadania ładunków wybuchowych.

Pasażer chciał wnieść bombę na pokład samolotu linii Ryanair


Nadeema Muhammada uznano za winnego posiadania materiałów wybuchowych. W jego bagażu na lotnisku w Manchesterze znaleziono prowizoryczny ładunek wybuchowy.

Śledczy stwierdzili jednak, że mężczyzna nie stanowił zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego i nie miał związków z ekstremistami. Muhammad płakał, kiedy sąd ogłaszał we wtorek wyrok. Twierdzi, że jest niewinny. Na 23 sierpnia zaplanowano rozprawę, podczas której ma zapaść decyzja o wymiarze kary.

30 stycznia 43-letni Nadeem Muhammad chciał wsiąść na pokład lecącego do włoskiego Bergamo samolotu Ryanaira. Został jednak zatrzymany przez pracowników ochrony na lotnisku w Manchesterze. Urządzenie, które miał przy sobie mężczyzna było zrobione z baterii, taśmy, markera oraz szpilek.

Na sali sądowej Muhammad utrzymywał, że nigdy wcześniej nie widział tego urządzenia i nie miał z tym nic wspólnego. Dodał, że najprawdopodobniej domowej roboty bombę włożyło do walizki jego dziecko.
środa, 09 sierpnia 2017 07:27
 Czytaj poprzedni artykuł:
30 tys. prób nielegalnego przedostania się z Calais do UK
  Czytaj następny artykuł:
Strzelanina w Aston