Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania "Polish out" - napis przed domem Polaka w Bristolu
"Polish out" - napis przed domem Polaka w Bristolu
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Jordan Jurgiel mieszka w Wielkiej Brytanii od 12 lat. Nigdy nie spotkał się z ksenofobicznymi zachowaniami. Ktoś na wprost drzwi wejściowych do jego domu napisał "Polish out". - Nie mam wątpliwości, że przekaz skierowany jest w moją stronę - wyjaśnia.

Polak kierownikiem w sieci handlowej Tesco. Uważa Wielką Brytanię za swój drugi dom, wychowuje tu swoje dzieci. Dwa lata temu przeprowadził się do dzielnicy Inn of Court w Knowle West.

Kiedy wracał w weekend z pracy na drewnianym płocie znajdującym się naprzeciwko swojego domu zauważył napis "Polish Out". Jurgiel nie ma wątpliwości, że to właśnie on jest adresatem tej "wiadomości".

- Byłem zszokowany. W okolicy nie mieszkają inni Polacy, napis jest skierowany do mnie. Cieszę się, że moje dzieci są teraz na wakacjach i nie widzą tego napisu - powiedział w rozmowie z "Bristol Post". Zaznaczył, że przez 12 lat nie spotkał się z przypadkami rasizmu skierowanymi w jego stronę.

To nie pierwszy przypadek, kiedy takie napisy pojawiają się właśnie w tej dzielnicy. W związku z Brexitem cztery domy, w których mieszkali Polacy i Nigeryjczycy, również zostały pomazane.
czwartek, 10 sierpnia 2017 08:37
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wijący się robak w kiełbasce kupionej w sklepie Aldi
  Czytaj następny artykuł:
Strajk śmieciarzy w Birmingham stanie się jeszcze bardziej uciążliwy